Help

Pierwsze kroki

Na początku przede wszystkim trzeba mieć jedną rzecz: surowce. Tartak produkuje drewno, Cegielnia glinę i żelazo w Hucie Żelaza. Im bardziej te budynki rozbudujesz, tym szybciej będą produkowane. W ciągu pierwszych kilku dni jest bardzo zalecane, aby skoncentrować się na produkcji surowców.

Oprócz produkcji surowców, należy również starać się chronić swoje zasoby przed napadami. Mogą cię po prostu napaść i ukraść surowce, których zdobycie zajęło dużo czasu. Trzeba coś zrobić, aby chronić się przed tą możliwością. Rozszerzanie swojej kryjówki jest jedną z z tych możliwości. Im jest ona większa tym więcej zasobów może zostać ukryte, niewidoczne dla wojsk wroga. Należy skorzystać z tej możliwości zwłaszcza gdy silni gracze są w Twojej okolicy.

Gdy masz pod opieką swoją podstawową produkcję zasobów, można rozpocząć handel i rekrutację wojska. W koszarach (wymaga Ratusz na poziomie 3) można produkować włóczników. Nie zbyt dobrze nadają się do ataku, ale oferują możliwość plądrowania zasobów bardzo słabych graczy.

Jeśli wolisz obrót surowcami, należy zbudować rynek (wymaga Ratusz na poziomie 3 i Spichlerz na poziomie 2). Tutaj można zobaczyć, jakie zasoby oferują sąsiednie wioski do wymiany i w razie czego można się pozbyć się nadmiaru własnych zasobów na coś bardziej wartościowego. Oczywiście można również tworzyć własne oferty. Należy jednak pamiętać, że z rynku poziomu 1 masz tylko jednego kupca dostępnego.

Należy także dołączyć do plemienia lub ustanowić własne. Plemię może chronić przed wrogą grabieżą i zapewnić lepszą wymianę zasobów. A nawet się zaprzyjaźnić, też ...